Україні ще зарано схвалювати третю дозу COVID-вакцини, - академік НАН

etu.ru

Слід дочекатися модифікованих вакцин, які ефективно реагуватимуть на мутаційні штами COVID-19

В Україні на сьогодні недоцільно схвалювати третю (бустерну) дозу COVID-вакцини. Про це заявив академік-секретар відділення біохімії, фізіології та молекулярної біології НАН України Сергій Комісаренко в ефірі телеканалу "Дом".  

"Всесвітня організація охорони здоров'я досі не рекомендує використовувати третю дозу, окрім тих випадків, коли в людини імунодефіцитний стан.

Наукові дані демонструють, що третя доза, як правило, призводить до збільшення кількості антитіл проти вірусу. Наявність антитіл є важливим показником, але не вирішальним і не єдиним у протистоянні організму коронавірусу", - пояснив він.

Академік наголосив, що вважає за доцільне почекати з ухваленням рішення щодо бустерної дози в Україні не лише тому, що ще першими двома дозами не вакцинувалася достатня кількість населення, але й тому, що слід дочекатися модифікованих вакцин, які ефективно реагуватимуть на мутаційні штами COVID-19.

"Третю дозу вакцинації, звичайно, треба було б приберегти до моменту, коли вакцина буде вже специфічна.

Нині все-таки всі вакцини, навіть ті, які є найефективнішими, вони, як і раніше, були створені проти первинного варіанта коронавірусу - ще уханьського. Хоча вони, звичайно, допомагають у боротьбі й з варіантом "Дельта", - додав Комісаренко.

Новини за темою: У МОЗ розповіли, коли і для кого хочуть рекомендувати бустерну COVID-вакцинацію

Нагадаємо, раніше ми писали, що Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко розповів, що в Україні найімовірніше буде бустерне COVID-щеплення. Очільник МОЗ закликав українців дотримуватися безпекових обмежень і робити щеплення, адже "це вакцина для життя".