Україна вже пройшла пік смертності від COVID-19, – НАНУ

Коронавірус в Києві
Фото з відкритих джерел

Цю позначку країна найпізніше перетнула 8-12 листопада

Національна академія наук опублікувала прогноз розвитку епідемії COVID-19 на 24 листопада – 7 грудня, згідно з яким пік смертності Україна вже пройшла. Про це повідомила пресслужба установи у Facebook.

Як зазначається, прогноз підготувала Робоча група математичного моделювання проблем, пов'язаних з епідемією коронавірусу SARS-CoV-2 в Україні (базова установа – Інститут проблем математичних машин і систем НАН України).

"В останні два тижні епідемія спадала за всіма показниками. У порівнянні з піковими значеннями, кількість позитивних ПЛР-тестів скоротилася на 53%, нових виявлень поменшало на 30%, зайнятих ліжок у лікарнях – на 19%, добові госпіталізації зменшилися на 30%, смертність – на 9%", – йдеться в повідомленні.

При цьому, найпізніше пік смертності було пройдено 8–12 листопада 2021 року. А спадання захворюваності спостерігається в усіх регіонах України, крім Закарпатської та Кіровоградської областей.

За словами науковців, ефективність повної вакцинації для запобігання госпіталізації окремих вікових категорій склала від 84 до 92%.

Новини за темою: У МОЗ назвали одне з найсерйозніших ускладнень від коронавірусної хвороби COVID-19

Нагадаємо, що за минулу добу в Україні було зафіксовано 14 325 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 1183, медпрацівників – 287).

Зокрема госпіталізовано 4077 осіб із підтвердженими та підозрілими випадками, летальних випадків – 595, одужало – 29044 особи.