Україна вийшла з третьої хвилі пандемії, – МОЗ

Фото з відкритих джерел

У відомстві зазначили, що третя хвиля забрала найбільше життів

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що Україна вийшла з третьої хвилі пандемії коронавірусу COVID-19. Про це він написав у своєму Facebook.

"Нарешті можу констатувати, що ми вийшли з третьої хвилі пандемії. З завтрашнього дня в Україні не залишиться жодного регіону з червоним рівнем епіднебезпеки. Сьогодні відбудеться засідання комісії ТЕБ та НС і вже завтра виведемо Сумську область", - зазначив голова МОЗ.

Він також додав, це були надзвичайно складні 2 місяці і що третя хвиля забрала найбільше життів.

"Перші тижні вірус розвивався шаленими темпами. Кінець березня й початок квітня були найпіковішими. Усвідомлювали, що нам може не вистачити кисню, щоб забезпечити всю країну. Потужності на Львівському хімічному заводі не витримували та в якийсь момент частина виробничих потужностей зупинилась. Проте за ніч вдалося їх відновити. Ми весь тиждень у цілодобовому режимі розподіляли кисень по медзакладах і не залишили без кисню жодного", - розповів міністр.

Степанов наголосив, що попри покращення ситуації зараз "надзвичайно важливо" не розслаблятися, а продовжувати дотримуватися протиепідемічних правил на вихідних.

Новини за темою: Весілля та відвідування спортзалів: У МОЗ розповіли, що можна робити після виходу з червоної зони

Нагадаємо, станом на ранок 7 травня в Україні лабораторно підтверджено 2 105 428 випадків зараження коронавірусною інфекцією. За минулу добу – 8 404 нових зараження, летальних випадків – 379, одужало – 19 453 особи.