Україна спростила правила перетину кордону під час карантину

Фото з відкритих джерел

Іноземці та українці можуть надавати або негативний ПЛР-тест, або експрес-тест, або сертифікат вакцинації

Кабінет міністрів розширив перелік документів, які дозволяють перетинати кордон України на в’їзд під час карантинних обмежень. Про це заявив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко "Українській правді".

За його словами, при перетині кордону іноземцям потрібно мати, крім полісу страхування:

  • негативний ПЛР-тест, або негативний експрес-тест, які проведено не більш, як за 72 години до перетинання державного кордону;
  • або документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях.

"Якщо зараз умовою є наявність негативного ПЛР-тесту то від завтра перелік розширено до трьох документів: ПЛР-тест, експрес-тест на антиген або довідка про повну вакцинацію.

Для громадян України обов’язковою нормою при поверненні додому залишається самоізоляція, якої можна уникнути, пред’явивши негативний ПЛР-тест, експрес-тест (яким не більше 72 годин, – ред.) або довідку про повну вакцинацію", - зазначив Демченко.

Водночас, довідки про тестування або вакцинацію не вимагаються від дітей до 12 років.

Новини за темою: Кабмін дозволив в'їжджати до України вакцинованим іноземцям

Нагадаємо, Кабінет міністрів України переглянув та пом'якшив обмеження адаптивного карантину, який діє на території країни.