Україна сподівається на більш активний підхід ООН до протидії агресії РФ

Дмитро Кулеба

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба

Главком

Україна, як одна із держав-засновників ООН підтверджує прихильність принципам сучасного світоустрою, закладеним у положеннях Статуту ООН

Україна розраховує на більш активний підхід керівництва організації Об'єднаних Націй до протидії агресії Росії. Про це свідчить заява МЗС України з нагоди 76-ї річниці заснування ООН.

У документі йдеться, що Україна, як одна із держав-засновників ООН підтверджує прихильність принципам сучасного світоустрою, закладеним у положеннях Статуту ООН.

Також підкреслюється готовність нашої держави вносити свій внесок у миротворчі операції.

Крім того, МЗС нагадав, що в серпні Україна спільно з 46 державами та міжнародними та регіональними організаціями створила Кримську платформу для деокупації півострова.

"Розраховуємо на більш активний і конструктивний підхід з боку керівництва ООН до питань протидії триваючій військовій агресії РФ проти України", - йдеться у заяві.

Наголошується, що враховуючи роль ООН у питаннях деокупації Криму, зокрема в контексті прийнятих Генеральною Асамблеєю ООН резолюцій про територіальну цілісність України, проблеми мілітаризації та щодо захисту прав людини в Криму, Україна сподівається на приєднання ООН до Кримської платформи.

Новини за темою: ЄС офіційно продовжив санкції проти Росії за агресію щодо України

Нагадаємо, в ООН заявили, що санкції влади України, що призвели до закриття трьох телеканалів, а також обмеження, введені на доступ до інтернет-видань, не відповідають міжнародним стандартам свободи вираження думки