Україна скоротила список країн червоної зони: Що змінилося

Фото з відкритих джерел

До червоного списку перейшли Болгарія і Кіпр

Україна скоротила список країн червоної зони. Станом на ранок 5 березня до нього входять 54 країни, а не 61, як було тижнем раніше. Відповідні дані оприлюднено на сайті Міністерства охорони здоров'я України.

Зокрема, до червоного списку перейшли Болгарія і Кіпр. До зеленого - Парагвай, Аргентина, Сент-Вінсент і Гренадіни, Панама, Білорусь, Велика Британія, Ірландія, Італія та Португалія.

При цьому популярні серед українців Чехія, Чорногорія, Ізраїль, Словаччина, Албанія, Угорщина, Молдова, Франція, Польща та США залишаються в червоній зоні.

Список країн "червоної зони" станом на 5.03.21 Фото: МОЗ

Зазначимо, тепер країну включають до червоного списку, якщо рівень захворюваності на COVID перевищував позначку у 239,6 випадку на 100 тис. населення за останні 14 днів. Індикатор підняли через зростання захворюваності в самій Україні.

По прибуттю з такої країни треба пройти двотижневу самоізоляцію, з якої можна достроково вийти після тесту на COVID. Також можна привезти свіжий тест з собою.

Серед відкритих для українських туристів країн у зеленій зоні знаходяться Туреччина, Єгипет і Грузія.

Новини за темою: Від "Долини нарцисів" до бузкових гаїв: Куди поїхати в Україні навесні

Нагадаємо, у самій Україні нині три регіони занесені до червоної зони карантину. Йдеться про Івано-Франківську, Чернівецьку та Житомирську області.

Раніше очільник МОЗ Максим Степанов повідомив, які ще регіони можуть невдовзі перейти до більш суворого карантину.