Україна приєдналася до програми NASA "Артеміда" з освоєння космосу

Учасники місії на Місяць "Артеміда" в уявленні художника NASA

Відповідна програма регулює міжнародне співробітництво у дослідженні Місяця, Марса, комет і астероїдів

Україна стала дев'ятою країною, яка приєдналася до програми "Артеміда" Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA). Про це йдеться в повідомленні Державного космічного агентства України.

Як зазначається, програма регулює міжнародне співробітництво у дослідженні та освоєнні Місяця, Марса, комет і астероїдів.

"Це важливо для України, тому що ми зможемо реалізувати свої власні проєкти в партнерстві з провідними космічними агентствами світу... Також, я переконаний, що домовленості дадуть новий поштовх до об'єднання держав в започаткуванні багатосторонніх консультацій в контексті розвитку міжнародного космічного права", - зазначив голова Держкосмосу Володимир Усов.

Новини за темою: Зоряні війни за оволодіння космосом: Місяць стане плацдармом для американської військової стратегії?

Раніше повідомлялося, що NASA підписало угоду "Артеміда" з сімома космічними агентствами: Австралії, Великої Британії, Італії, Канади, Люксембургу, Об'єднаних Арабських Еміратів та Японії. Країни - підписанти програми зобов'язуються публікувати отримані в результаті її реалізації наукові дані та проводити всі заходи з освоєння космосу в мирних цілях.