Україна почала закуповувати кисень у Польщі, – Ляшко

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко

МОЗ

Відповідний вітчизняний завод на заході країни тимчасово призупинив виробництво

Україна почала закуповувати в Польщі медичний кисень. Оскільки вітчизняний завод на заході країни призупинив виробництво. Про це заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в інтерв'ю "Українській Правді".

"Так (Україна вже почала закуповувати кисень в Польщі, – ред.), з урахуванням того, що він (завод, який виробляв кисень і зупинився, – ред.) на заході України, то зв'язалися з Польщею – це швидше, ніж везти кисень з Донецької, Луганської чи Запорізької областей", – пояснив Ляшко.

За його словами, цим питанням займалося Мінінфраструктури, яке, як зазначив міністр, впоралося досить швидко – за один день – та видало всі необхідні дозволи.

"Дистриб'ютор, який цей кисень постачає, привіз пару машин з Польщі та розвіз по лікарнях", – уточнив Ляшко.

Міністр зазначив, що відносно ціни, за якою було закуплено кисень у Польщі, українські лікарні взагалі "не відчули, звідки в них цей кисень".

"Це було питання постачальника, який по своїх же контрактах закрив її потреби", – додав Ляшко.

Новини за темою: Два заводи, які постачають кисень до COVID-лікарень, призупинили роботу, - Ляшко

Нагадаємо, напередодні керівник Чернігівської міської лікарні №2 Владислав Кухар заявив про критичну ситуацію з киснем для COVID-пацієнтів у медзакладах міста. За його словами, кисню залишилося всього на декілька годин