Україна отримала від Бельгії корабель для моніторингу Чорного та Азовського морів

Дослідницьке гідрографічне судно "Бельгіка" Укрінформ

Бельгія передала науково-дослідницьке судно "Бельгіка" безкоштовно, як прояв доброї волі

На військово-морській базі у Бельгії в місті Зебрюгге відбулася урочиста церемонія передачі Україні дослідницького гідрографічного судна "Бельгіка", яке тепер ходитиме під прапором України. Про це повідомляє "Укрінформ".

Як зазначається, науково-дослідницьке судно "Бельгіка" надалі сприятиме дослідженню Чорного та Азовського морів. Спочатку корабель працюватиме у Чорному морі, де є дуже великий обсяг роботи. Але вже під час переходу з Північного моря у Середземне і далі – у Чорне море, це судно вже проводитиме важливі дослідження щодо забруднюючих речовин, забруднення пластиком, мікропластиком вод поверхневого рівня, потім на рівні 3 метрів та донних відкладень, що буде підґрунтям для наукових висновків з приводу якості цих вод.

"Україна після анексії й окупації Криму Російською Федерацією у 2014 році втратила інструменти для такого дослідження. Впевнений, що ми відновимо всі потужності і будемо давати цінну інформацію не лише для України, а й для Європейського Союзу та для всіх країн Чорного моря", - зазначив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Своєю чергою державний секретар Бельгії з питань відновлення та стратегічних інвестицій, відповідальний за наукову політику, заступник міністра економіки та праці Бельгії Томас Дермін наголосив, що вважає цей крок - безкоштовну передачу дослідницького корабля Україні - проявом доброї волі Бельгії та її внеском у розвиток програми з охорони довкілля.

Новини за темою: У Британії пройшла церемонія прощання з кораблями, які передадуть ВМС України

Нагадаємо, раніше Велика Британія передала Україні дослідницький корабель "Джеймс Кларк Росс" для проведення антарктичних місій. Після 30 років служби у складі Британської антарктичної місії криголам був проданий українській антарктичній станції "Академік Вернадський".