Україна отримала копії Конституції Пилипа Орлика. Оригінал привезуть у серпні

Перша Конституція України, написана гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році

Офіс президента

Оригінал Конституції Пилипа Орлика потрапить в Україну вперше за 311 років

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна отримала три копії Конституції Пилипа Орлика, а оригінал документа привезуть в країну на День Незалежності. Про це він сказав на урочистому засіданні Верховної Ради.

"Національний архів Швеції передав Україні три копії Конституції Пилипа Орлика. Одна вже з ранку була виставлена у фойє Верховної Ради. Друга буде перебувати в Офісі президента. Третя - в Конституційному суді після його оновлення і перезавантаження. До тридцятої річниці Незалежності України вперше за 311 років в Україну потрапить оригінал Конституції Пилипа Орлика", - повідомив голова держави.

За словами Зеленського, оригінал Конституції, а також булаву гетьманів Пилипа Орлика та Івана Мазепи виставлять в Софійському Соборі. Їх зможуть побачити всі охочі.

Новини за темою: Конституції України - 25 років: Що потрібно знати про Головний закон країни

Нагадаємо, сьогодні, 28 червня, Україна відзначає 25-ту річницю ухвалення Конституції України. У Києві розпочалися урочисті заходи з нагоди свята. Зокрема, у Верховній Раді вже заступила на Почесну варту Національна гвардія України. О 10:00 відбулося підняття Державного прапора України на Площі Конституції, а також встановлення пам’ятного знака "Тризуб".

Крім того, о 20:00 на Площі Конституції відбудеться концерт класичної музики у виконанні Державного естрадно-симфонічного оркестру. А завершаться урочистості світловим шоу на Площі Конституції.