Україна наближається до "вибухових темпів" зростання коронавірусу, – НАНУ

Anadolu Agency

В Україні може відбутися сценарій, подібний до того, що спостерігалось у деяких країнах світу з поширенням у них штаму "Дельта"

Оперативні епідемічні дані свідчать про завершення фази спадання захворюваності на коронавірус в Україні та існує загроза виникнення "вибухових темпів" зростання нових випадків COVID-19. Про це йдеться у висновках робочої групи НАНУ з математичного моделювання проблем, пов’язаних із епідемією коронавірусу SARS-CoV-2.

"Наявні оперативні епідемічні дані дозволяють стверджувати про завершення фази спадання захворюваності на COVID-19 в Україні. На цей момент захворюваність уже зростає в термінах тижневого порівняння, попри все ще низький її рівень, та існує загроза виникнення "вибухових темпів" такого зростання – подібно до того, як це спостерігалось у деяких країнах світу з поширенням у них штаму "Дельта", - йдеться в огляді.

Стурбованість науковців викликає те, що за останній тиждень зросли одразу три ключові епідемічні показники: кількість позитивних ПЛР-тестів, кількість нових госпіталізацій і кількість нових зареєстрованих випадків хвороби.

"При цьому число позитивних ПЛР-тестів – ймовірно, найоперативніший із них – за тиждень зросло одразу на 16,6%, тоді як кількість госпіталізацій та нових випадків хвороби також зросли, але не так сильно – на 4,9% і 7,3%, відповідно", - наголосили у НАНУ.

Також в огляді зазначається, що хоч вибухового зростання не спостерігається в жодній з областей, темпи тижневого зростання збільшувалися в останні дні.

"До зростання також перейшла частка позитивних результатів тестування. В середньому за останні 7 днів вона склала 2,44% проти досягнутого 9 днів тому мінімального значення у 2,08%, і таке значення є найбільшим з 2 липня 2021 року", - йдеться у висновках групи.

Новини за темою: Огляд ситуації з коронавірусом у світі: У які країни можна пакувати валізи вже зараз і куди не варто їхати

Нагадаємо, за минулу добу, 19 липня, в Україні виявили 598 нових випадків COVID-19, летальних – 25, а одужало - 540 осіб. Найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у м. Київ - 228.