Україна має три варіанти дій, якщо Іран відмовиться від співпраці, - Єнін

Євгеній Єнін

Фото з відкритих джерел

Водночас Київ сподівається на розвиток двостороннього переговорного процесу з Тегераном

Заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін заявив, українська сторона має має три варіанти дій, якщо Іран відмовиться від співпраці в розслідуванні катастрофи літака авіакомпанії "МАУ". Про це він розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", повідомляє РБК-Україна

За словами Єніна, Україна буде вимушена застосувати додаткові інструменти правового захисту, які передбачені міжнародними конвенціями, у разі безрезультатних переговорів з Іраном. 

Новини за темою: У Франції розшифрували чорні скриньки збитого літака "МАУ"

"Наприклад, інструментарій Чиказької конвенції передбачає: крок №1 - це односторонній переговорний процес або багатосторонній з країною, на території якої трапився інцидент. Другий етап - це винесення зазначеного питання на розгляд ради ІКАО. І третій - це арбітраж або винесення на розгляд Міжнародного суду ООН", - пояснив дипломат.

Він зауважив, що до цих кроків Україна буде вимушена вдатися, якщо іранська сторона не демонструватиме бажання і політичної волі завершити розслідування катастрофи та забезпечити належний рівень комунікації.

Новини за темою: Катастрофа літака "МАУ": Іран готовий відправити делегацію в Україну для обговорення компенсації

Нагадаємо, раніше заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін заявив, що дані з чорних скриньок збитого в Ірані пасажирського літака "МАУ" свідчать по те, що сталося "незаконне пошкодження літака". 

Також у МЗС України заявили, що збитий над Тегераном літак компанії "Міжнародні авіалінії України" був справний під час польоту.