Україна готова з 1 липня запустити COVID-сертифікати, - МОЗ

COVID-паспорт Фото з відкритих джерел

Наразі всі дані про вакцинацію вносяться в електронну систему охорони здоров’я

З 1 липня цього року Україна готова впровадити COVID-сертифікатів як від Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) та від Європейського союзу (ЄС). Про це заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко під час спілкування з журналістами, повідомляє РБК-Україна

"Україна бере участь у двох робочих групах з введення ковідних сертифікатів. Одна - від ВООЗ, друга - від ЄС, яка пропонує певні привілеї для вакцинованих осіб або людей з імунітетом в умовах карантинних обмежень. Тобто відвідувати концерти, кінотеатри, торгові центри тощо. Що конкретно - це ще не вирішено", - розповів головний санітарний лікар.

Він уточнив, що наразі усі дані про вакцинацію вносяться в електронну систему охорони здоров’я. Також паралельно функціонує група спеціалістів з МОЗ, НСЗУ і Мінцифри, які проводять роботу з ВООЗ і ЄС та напрацьовують технічні моменти, що одразу після запровадження в Євросоюзі будуть введені і в Україні.

Новини за темою: В Україні почали робити COVID-щеплення людям, які записалися через "Дію"

"Ми не будемо "білою вороною". Що буде затверджено ВООЗ - те буде і в нас, що буде в Євросоюзі - те буде і в нас...За словами міністра охорони здоров’я, з 1 липня ми готові запустити такі сертифікати", - запевнив Ляшко.

За його словами, у Євросоюзі та Ізраїлі заявили, що будуть визнавати щеплення усіма вакцинами, які мають дозвіл від ВООЗ. Щодо вакцини від Sinovac, то вона наразі чекає на дозвіл ВООЗ.

"Ми відстежуємо це. Ми очікували, що цей дозвіл буде вже наприкінці квітня, потім - на початку травня. На початку травня з’явилося схвалення тільки щодо Sinopharm. Щодо Sinovac ще чекаємо, просто технічно ця перевірка зазвичай займає час. Але була заява в середині квітня від керівника відділу ВООЗ, що вони підтверджують ефективність цих обох китайських вакцин", - пояснив представник МОЗ.

Новини за темою: Україна й Угорщина домовилися про визнання сертифікатів вакцинації від COVID-19

Нагадаємо, раніше Віктор Ляшко розповів, що з 18 травня в Україну почнуть надходити поставки вакцини Pfizer/BioNTech, а з 24 травня препарат почнуть розвозити в регіони, аби робити щеплення працівникам сфери освіти.