Україна домовилася про "зелений коридор" для евакуації українців із Сектора Гази

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба

МЗС України

Евакуацію планують провести протягом 48 годин

Упродовж 48 годин громадян України, які виявили бажання виїхати з Сектора Гази, евакуюють спеціальним рейсом з Єгипту. Про це заявив на засіданні уряду міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, повідомляє "Укрінформ"

За його словами, наразі в Секторі Гази перебуває близько 1600 українців, з яких 127 захотіли повернутися на батьківщину. Також по допомогу в евакуації звернулися громадяни Молдови, Білорусі та двох країн ЄС.

Кулеба уточнив, що посольство України в Ізраїлі вже склало списки тих, хто зацікавлений в евакуації, а МЗС домовилося з владою Ізраїлю та Палестинської Автономії про зелений коридор для евакуації. 

Новини за темою: У МЗС назвали умову вивезення українців із Сектору Гази

"Ми вже відпрацювали організаційні питання з владою Єгипту і наразі на виконання доручення Президента України ухвалено рішення про здійснення такої евакуації у найкоротші терміни шляхом вивезення наших громадян з території Сектора Гази на територію Єгипту та організації відповідного авіарейсу за рахунок коштів резервного фонду бюджету України. Якщо не станеться якихось форсмажорних подій у зв’язку із загостренням конфлікту, то за нашими розрахунками, протягом 48 годин така евакуація відбудеться", - розповів очільник МЗС.

Новини за темою: Державіаслужба України обмежила авіаперевезення до Ізраїлю

Окрім цього, Кулеба звернувся до уряду з проханням залучити кошти з резервного фонду на евакуацію громадян України.

Цю пропозицію підтримав прем'єр-міністр Денис Шмигаль, він дав протокольне доручення Міністерству внутрішніх справ разом із Міністерством закордонних справ, Міністерством інфраструктури, Міністерством фінансів підготувати проєкт урядового рішення про здійснення евакуації громадян України із Сектора Гази коштом резервного фонду держбюджету.

Новини за темою: Папа Франциск закликав Ізраїль та Палестину "зупинити галас зброї"

Нагадаємо, у суботу, 8 травня, в Єрусалимі між палестинцями та ізраїльськими правоохоронцями сталися масові зіткнення. Внаслідок цього понад 160 осіб були поранені.

Увечері 11 травня, у Тель-Авіві спрацювали сирени повітряної тривоги. Надходили дані про ракетний обстріл міста із сектора Гази. Ракетний обстріл Тель-Авіва почався після заяви представника бойового крила палестинського руху ХАМАС почати завдавати удару по місту.

Пізніше очільник МЗС Дмитро Кулеба заявив, що відомство контролює ситуацію з евакуацією громадян України з Непалу, Палестини та Ізраїлю.