Учені назвали причину, чому життя на Венері неможливе

Венера НАСА

На другій від Сонця планеті занадто сухо. Ефективна концентрація молекул води для найбільш стійкого мікроорганізму на Землі у 100 разів нижча

Міжнародна дослідницька група під керівництвом Королівського університету Белфаста у Великій Британії з'ясувала, що життя на Венері неможливе, оскільки на другій від Сонця планеті занадто сухо. Про це повідомляє BBC.

Як зазначається, для життя у хмарах планети має бути присутній газ фосфін. Вчені встановили, що найекстремальніший "екстремофіл" - назва для мікробів, які живуть у дуже складних умовах, - там вижити не зможе.

"Ми виявили, що ефективна концентрація молекул води не просто трохи нижча за необхідну для найбільш стійкого мікроорганізму на Землі - вона нижча у 100 разів. Це нездоланна відстань для будь-якого активного життя", - повідомив науковець зі Школи біологічних наук Белфаста Джон Голлсворт.

Для того, щоб виробляти газ промисловим способом потрібні заводи, яких на Венері немає.

Своєю чергою, інша професорка переконана, що існує можливість відкрити вікно життя у венеріанських хмарах.

"Ми знаємо, що атмосфера Венери надзвичайно засушлива, але ми не знаємо, наскільки добре вона змішана. У колеги Пола Ріммера вийшов документ, який показує, що деякі краплі у хмарах можуть мати дуже високий вміст води", - повідомила вона.

Новини за темою: Дослідницькі місії на Венеру: Коли та хто планує вивчити атмосферу "пекельної" планети

Нагадаємо, раніше Американське космічне агентство NASA анонсувало дві нові місії на Венеру – вони націлені на те, щоб зрозуміти, як планета стала "пекельним світом", якщо вона має багато характеристик, подібних земним.