У ЄС зафіксували новий побічний ефект після щеплення вакциною AstraZeneca

Вакцина проти коронавірусу AstraZeneca Фото з відкритих джерел

Розладом є синдром Гієна-Барре

Європейський регулятор лікарських засобів додав вкрай рідкісний нервово-паралітичний розлад як можливий побічний ефект від вакцини компанії AstraZeneca. Про це повідомляє Reuters.

У ЄС заявили, що причинно-наслідковий зв'язок між синдромом і вакциною AstraZeneca є "принаймні, розумною можливістю" після того, як було зареєстровано 833 випадки синдрому Гієна-Барре з 592 млн щеплень, отриманих по всьому світу до 31 липня.

Зокрема EMA класифікувала побічний ефект як "дуже рідкісний", що є найнижчою категорією частоти побічних ефектів, і підкреслила, що переваги щеплення переважують ризики.

Своєю чергою, управління з контролю за продуктами та ліками США додало попередження про синдром Гієна-Барре як можливий побічний ефект щеплення компанії Johnson&Johnson.

Обидві вакцини використовують технологію вірусного вектора, а також були пов'язані з рідкісними випадками утворення тромбів.

Зазначається, що синдром Гієна-Барре – це рідкісний стан, при якому імунна система людини вражає власні периферичні нерви.

Зокрема такий синдром може вражати людей в будь-якому віці, проте найчастіше зустрічається у дорослих і чоловіків.

Важкі випадки спостерігаються рідко, вони можуть призводити практично до повного паралічу.

Новини за темою: CoronaVac, AstraZeneca, Pfizer чи Moderna: Що відомо про вплив COVID-вакцин на організм та як обрати оптимальний препарат

Нагадаємо, раніше Міністерство охорони здоров'я Таїланду дозволило змішувати вакцини від коронавірусу компаній AstraZeneca та Sinovac. У Таїланді кажуть, що змішування цих вакцин є безпечним та підвищує імунітет до коронавірусу.