У ВР пропонують зрівняти права чоловіків і жінок військових у сфері соцзахисту

Ілюстративне фото Пресцентр штабу ООС

Відповідний документ зареєстрували у парламенті 29 червня

В Україні можуть зрівняти права чоловіків та жінок військовослужбовців у сфері соцзахисту. Це передбачає законопроєкт №5713, який розміщено на сайті Верховної Ради.

Зокрема, як зазначається, відповідний документ зареєстрували у парламенті 29 червня.

"Чоловіки та жінки військовослужбовці повинні бути зрівняні в обов’язках несення військової служби в контексті добових нарядів, проте з дотриманням законодавства з питань материнства та дитинства, а також мати рівний доступ до вищих офіцерських посад з обов’язковим дотриманням принципу уникнення дискримінації за ознаками статі", - сказано у пояснювальній записці до нього.

Закон пропонує встановити принципи рівності в армії шляхом зрівняння прав чоловіків та жінок військовослужбовців у сфері соціального захисту.

У ньому також прописані однакові можливості з отримання санаторно-курортного лікування.

Зокрема, передбачається здійснювати речове, медичне, психологічне та соціальне забезпечення військових з урахуванням потреб жінок і чоловіків.

Згідно з документом, надається рівне право в мирний час та з деякими обмеженнями під час дії особливого періоду, воєнного стану на використання відпустки для догляду за дитиною, включно з виплатою грошової компенсації під час звільнення за всі невикористані дні щорічної додаткової соціальної відпустки.

Також військовослужбовцям планують надавати відпустку при народженні дитини, що передбачена статтею 19-1 ЗУ "Про відпустки", зі збереженням грошового забезпечення не лише в мирний час, а й в особливий період, воєнний стан.

Крім цього, згідно з проєктом, за фактами дискримінації за переконаннями та ознаками, що визначені статтею 24 Конституції, а також сексуальних домагань службові розслідування будуть проводитися в обов’язковому порядку задля належного реагування на такі випадки.

Новини за темою: У Кабміні запропонували карати штрафами за проникнення на військові об'єкти

Нагадаємо, раніше народні депутати прийняли у другому читанні проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях. Законопроєкт закріплює принцип, за яким жінки мають проходити військову службу на рівних засадах із чоловіками.