У ВООЗ розповіли, чи буде необхідним щорічне щеплення проти коронавірусу

Ярно Хабіхт
Голова ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт Фото з відкритих джерел

На сьогодні для таких препаратів як, зокрема Sinovac і Sinopharm, необхідно додати третю дозу в первинний курс вакцинації

Глава Бюро ВООЗ в Україні доктор Ярно Хабіхт прокоментував можливість щорічної COVID-вакцинації. На його думку, поки зарано це стверджувати, але такої можливості не можна виключати. Про це він розповів в інтерв'ю "РБК-Україна".

"Буде видно. Тому що ми маємо справу з новою хворобою і новими вакцинами", - наголосив Хабіхт.

Він підкреслив, що на сьогодні для таких препаратів як, зокрема Sinovac і Sinopharm, необхідно додати третю дозу в первинний курс вакцинації, особливо для тих, у кого нижчий імунітет або у кого вищий ризик захворювання COVID-19.

"Для них нам потрібна третя доза", - зазначив лікар.

За його словами, наразі ведеться багато дискусій і досліджень з приводу зниження рівня імунітету.

"Для деяких груп населення, наприклад, медичних працівників, які перебувають на передньому краї боротьби, тих, хто має вищий ризик зараження COVID-19, необхідно зробити додаткову вакцинацію", - пояснив Хабіхт.

Крім того, глава Бюро ВООЗ в Україні, підкреслив, що кожна країна на цей час проводить оцінку ситуації, і ВООЗ пропонує оновлене керівництво щодо подальших вакцинацій.

"Зараз поки ще рано говорити, чи доведеться нам робити це (ревакцинацію, - ред.) щороку. Ми сподіваємося, що ні, але ми не можемо виключати й цю можливість", - резюмував Хабіхт.

Новини за темою: До березня кількість померлих від COVID-19 у Європі перевищить 2 млн, - ВООЗ

Нагадаємо, раніше ми писали, що Європейський офіс Всесвітньої організації охорони здоров’я рекомендує країнам розглянути можливість запровадження обов’язкової вакцинації всього населення. Ця заява ВООЗ прозвучала після того, як обов’язкова вакцинація була запроваджена в Австрії.