У ВООЗ назвали терміни, коли Україну охопить нова хвиля COVID-19

Представник ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт United Nations Ukraine

Надійним захистом від хвороби залишається вакцинація

За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров'я, на новий спалах коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні слід очікувати наприкінці серпня – на початку вересня, а напруженою ситуація із захворюваністю залишатиметься до зими. Про це заявив голова Бюро ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт, повідомляє УНІАН

"Зважаючи на наявні дані, широке поширення "Дельта", заходи охорони громадського здоров'я і соціальні заходи, охоплення вакцинацією та інші параметри, прогнозуємо, що випадки інфікування та госпіталізації почнуть рецидивувати в кінці серпня – на початку вересня і триватимуть до зими, в залежності від дій уряду та розширення масштабів вакцинації", – зазначив представник ВООЗ.

Він також зауважив, що зараз вдалий час вакцинуватися, поки штам "Дельта" ще широко не поширився в країні.

Новини за темою: В Ужгороді виявили шість підозр на коронавірус штаму "Дельта"

Окрім цього, у ВООЗ заявляють, що саме штам "Дельта" в найближчі місяці буде домінувати в Європі та в усьому світі. 

"Дельта" дійсно швидко поширюється, заражаючи незахищених і вразливих людей. Але і проти цього штаму вакцини залишаються ефективним засобом уникнути важкого перебігу хвороби та смерті, що дуже добре. Тому головне – вводити дві дози вакцини, забезпечувати собі повний захист", – сказав Хабіхт.

Новини за темою: В Україні дозволять змішувати різні вакцини від коронавірусу COVID-19

Нагадаємо, раніше дослідження канадських науковців показало, що перша доза вакцини проти коронавірусу від компаній Moderna, Pfizer-BioNTech і Oxford-AstraZeneca за два тижні після вакцинації вже дає захист від складного перебігу чи смертності через інфікування штамом "Дельта".