В Україні пік захворюваності на COVID-19 очікується у листопаді, – МОЗ

Ігор Кузін МОЗ

Водночас ситуація може погіршитися вже у жовтні

У Міністерстві охорони здоров'я України прогнозують пік захворюваності на коронавірус приблизно на листопад. Водночас, якщо кількість хворих продовжуватиме зростати, ситуація може погіршитися вже у жовтні. Про це сказав головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв'ю "РБК-Україна".

"Раніше ми, дійсно, рахували, що піковий рівень навантаження на систему охорони здоров'я припаде на листопад-грудень цього року. Зараз ми бачимо, що майже за всіма прогнозами такі пікові навантаження можуть бути раніше.

Те, що ми бачимо точно, – пікові навантаження будуть однозначно припадати на листопад. Але чи будуть вони зачіпати жовтень, чи будуть відтягуватися на грудень – поки сказати важко", – зазначив він.

Кузін додав, що відтягнути ці пікові навантаження можна лише шляхом імунізації населення.

"Потрібно вибрати собі пункт щеплення, вибрати той препарат, яким хочете щепитись, і провакцинуватись. Зараз МОЗ максимально скоротило інтервали введення між двома дозами вакцини. Це зроблено для того, щоби якомога більше людей було охоплено щепленнями саме до початку епідемічного підйому захворюваності", – зауважив головний санлікар.

Новини за темою: За минулу добу на коронавірус COVID-19 захворіли 3007 осіб

Нагадаємо, за прогнозами вчених, під час піку нової хвилі коронавірусу захворюваність в країні може становити 15-18 тисяч випадків за добу. Водночас згасання хвилі очікується в кінці 2021 року.