У Стамбулі під Святою Софією та палацом Топкапи науковці виявили підземелля

Водночас, легенда про те, що під Стамбулом є розгалужена мережа тунелів, які ведуть до Святої Софії, не підтвердилася

Собор Святої Софії у Стамбулі Фото з відкритих джерел

Турецькі вчені дослідили підземелля Стамбула та знайшли розгалужену систему комунікацій під культовими спорудами: собором Святої Софії, палацом Топкапи та церквою Святої Ірини. Про це повідомляє DHA, що цитує науковицю Арзу Улаш, яка досліджувала підземні споруди протягом трьох років.

"На основі османських документів було оглянуто 285 підземних споруд на історичному півострові (стара частина міста, де розміщені найвідоміші пам’ятки: Свята Софія, палац Топкапи та інші, - ред.)", - розповіла Улаш.

Вона спочатку працювала в бібліотеках та архівах, аби віднайти документальні свідчення про підземні споруди, після чого науковці спускалися під землю для дослідження підземних споруд.

"Підземні цистерни, колодязі, водні шляхи та резервуари, які використовувалися впродовж століть, зараз перебувають у занедбаному стані. В ході досліджень було з’ясовано, що до 59 підземних споруд із 285 сьогодні вже немає доступу", - зазначила Улаш.

Під час досліджень спеціалісти робили фото та здійснювали відеозйомку. Ці матеріали вони мають намір представити широкому загалу незабаром.

Арзу Улаш також зауважила, що легенда про те, що під Стамбулом є розгалужена мережа тунелів, які ведуть до Святої Софії, у ході проведених пошуків не підтвердилася.

Новини за темою: Греція в ООН закликала повернути собору Святої Софії в Стамбулі статус музею

Нагадаємо, за переказами, коли собор Святої Софії знову перейде до християн, світу з'явиться священник зі Святим Граалем у руках. Чи так це, залишається тільки припускати. А ось деякі загадки Ая-Софії вченим вдалося розгадати. Командою дослідників було проведено тривимірне сканування підземних тунелів, про які довгі роки ходять легенди. Докладніше про це, читайте тут.