Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

У "Слузі народу" повідомили про законопроєкт щодо компенсацій для тих, хто втратив роботу через карантин

Заступник голови фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Євгенія Кравчук Фото з відкритих джерел

"Дірки" у стажі потім матимуть вплив на пенсію, зауважила Євгенія Кравчук

В уряду і парламенті працюють над проєктом закону щодо компенсацій для тих українців, які повністю чи частково втратили роботу через карантинні обмеження під час пандемії коронавірусу.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення повідомила народна депутатка України (фракція "Слуга народу") Євгенія Кравчук.

Народна депутатка зауважила, що додаткові обмежувальні заходи в Україні не можна запроваджувати без додаткових компенсаторних механізмів.

"Зараз якраз напрацьовується законопроєкт, у Кабінеті міністрів, Міністерстві економіки, Міністерстві соціальної політики і Комітеті з питань соціальної політики над ним працюють. Мова йде про компенсації тим людям, які не працюють через обмежувальні заходи, тобто якщо вони або повністю втратили роботу, це наймані працівники, наприклад, або частково – їх відправили у відпустки за власний рахунок. Бо потрібно ще подумати, що оці "дірки" у стажі потім будуть мати вплив і на пенсію, і люди, на жаль, можуть мати меншу пенсію, якщо зараз не вжити певних заходів", – сказала Євгенія Кравчук.

Новини за темою: Нелюдські умови: Епідеміолог назвав, де найбільша загроза інфікуватися COVID-19

Нагадаємо, у суботу, 14 листопада, в Україні почав діяти "карантин вихідного дня", який передбачає закриття торгово-розважальних центрів, спортзалів, фітнес-центрів, басейнів, а також забороняється робота театрів і проведення масових заходів. Крім того, не дозволено приймати відвідувачів у барах, ресторанах, кафе та установах розважальної сфери.

Як повідомляли, в Україні з 21 листопада почали діяти нові санкції за порушення карантину у вигляді штрафів. Порушникам протиепідемічних обмежень загрожує штраф до 255 гривень.

Додамо, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що в уряді розробляється план введення більш жорсткого карантину, проте він є "планом Б" і жодної дати посилення обмежень наразі немає.