У навчальних закладах по всій країні проведуть "раптові перевірки" , – Ляшко

Фото з відкритих джерел

Причиною стало масове отруєння в одній із шкіл Хмельницького

По всій Україні проведуть візити для раптового обстеження працівників на предмет носійства золотистого стафілокока. Таке рішення було прийнято після перевірки масового отруєння у школі Хмельницького. Про це повідомляє глава МОЗ Віктор Ляшко у своєму Facebook.

Зазначається, що розслідування, проведене фахівцями Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, показало, що спалах стався внаслідок обсіменіння золотистим стафілококом сировини та готових страв від працівників харчоблоку закладу.

"Щоб надалі уникнути подібних спалахів у навчальних закладах та захистити наших дітей від отруєнь Міністерство охорони здоров’я ініціюватиме проведення вибіркових раптових перевірок для забору біоматеріалу для дослідження на предмет носійства золотистого стафілокока силами спеціалізованих протиепідемічних бригад", – наголосив Ляшко.

Він також підкреслив, що бригади будуть працювати по усій території країни.

"Міністерство охорони здоров’я додатково відпрацьовує механізми посилення контролю за якістю проведення медичних оглядів у закладах охорони здоров'я та лабораторіях. Нам важливо, щоб харчування в освітніх закладах було безпечним та здоровим", – додав глава МОЗ.

Новини за темою: У Хмельницькій області медики з’ясували причину масового отруєння в школі

Нагадаємо, раніше Міністерство освіти і науки відреагувало на масове отруєння у школі Хмельницького, пообіцявши ініціювати перевірку на дотримання санітарного регламенту всіх навчальних закладів Хмельницької області. Від адміністрації закладу освіти, де стався інцидент, та органів місцевого самоврядування й дотепер не було жодного офіційного повідомлення до компетентних органів.