У Нацслужбі здоров’я розповіли, чи можна вакцинувалися від COVID-19 алергікам

вакцинація
Фото з відкритих джерел

Якщо алергія не пов’язані з компонентами вакцини, то робити щеплення обов’язково потрібно

Громадяни, які мають алергії, але не пов’язані з вакцинами від коронавірусу, можуть робити щеплення від COVID-19. Про це заявила Національна служба здоров'я України

"Люди з алергією можуть вагатися щодо вакцинації проти COVID-19, бо вважають, що щеплення їм зашкодить. Алергія — це реакція імунної системи на алерген, а науці наразі відомо понад 20 тисяч алергенів, не кожен із них викликає реакцію в кожної людини з алергією. Тому, якщо ваша алергія не пов’язана з реакцією на щеплення, то вакцинуватися обов’язково треба", - йдеться у повідомленні НСЗУ.

За даними відомства, якщо людина має алергію, не пов’язану з вакцинами — на їжу, домашніх тварин, отруту, фактори довкілля, латекс, пероральні ліки тощо, то вакцинуватися можна, вона не є протипоказом. Також алергійний риніт не впливає на щеплення.

"Якщо ви знаєте, які саме алергени викликають у вас реакцію, ознайомтеся зі складом вакцини. Склад опублікований в інструкції на сайті Державного експертного центру МОЗ (www.dec.gov.ua), на сайті vaccination.covid19.gov.ua. Або ж запитайте у медичних працівників у місці вакцинації. Якщо маєте алергію на один із компонентів, то вам не варто щепитися цією вакциною", - розповіли у Нацслужбі здоров'я.

Новини за темою: У МОЗ дали пораду щодо COVID-вакцинації вагітних: Який препарат обрати

Раніше повідомлялося, що Міністерство охорони здоров'я України готує перелік протипоказань до вакцинації від COVID-19. Він не буде затверджуватися постановою Кабміну, це буде роз'яснення і також буде рекомендовано формат довідки для видачі.