У МОЗ вимагають відсторонювати головлікарів за підробку свідоцтв про вакцинацію

Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко

РБК-Україна

У разі якщо слідство виявить, що головний лікар був непричетним до махінацій, його поновлять на посаді

Міністерство охорони здоров'я України вимагає відсторонювати головлікарів за підробку свідоцтв про вакцинацію. Їх можуть відсторонювати від обов'язків на час слідства. Про це відомство повідомляє у своєму Facebook.

За словами міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, на сьогодні на кількох лікарів вже завели кримінальні справи за підробку свідоцтв.

"Ми офіційно направимо подання до власників закладів охорони здоров'я, де працюють ці лікарі, - об'єднаних територіальних громад - ​​з проханням відсторонити від роботи керівників цих установ на час проведення слідства. Переконані, що керівники повинні нести персональну відповідальність за те, що відбувається в їхніх лікарнях", - додав він.

Наголошується, що у разі якщо слідство виявить, що головний лікар був непричетним до махінацій, його поновлять на посаді.

У разі повторного порушення МОЗ ініціюватиме анулювання ліцензії лікарні та розрив її контракту з Національною службою здоров'я.

Після цього територіальна громада буде фінансувати лікарню самостійно.

Новини за темою: В Україні посилять відповідальність за підробку COVID-сертифікатів та довідок, - МОЗ

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що сьогодні Кабінет міністрів підтримав законопроєкт про внесення змін до Кримінального кодексу щодо відповідальності за підроблення документів про щеплення. Порушникам загрожуватимуть штрафи або обмеження волі на певний термін.