У МОЗ розповіли, які чотири штами коронавірусу викликають занепокоєння

Віктор Ляшко МОЗ

Загалом у світі зараз є близько 12 тисяч мутацій коронавірусу SARS-CoV-2

Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко заявив, що зараз є близько 12 тисяч мутацій коронавірусу SARS-CoV-2, і тільки чотири з них викликають у МОЗ занепокоєння. Про це він розповів в ефірі "Радіо НВ".

"Мутацій у коронавірусу вже понад 12 тисяч, але з 12 тисяч тільки чотири таких, які викликали настороженість. Зокрема "індійська" мутація, яка показала, що може призвести до значного спалаху, "південноафриканська" мутація, "британська", яка була у нас, і "бразильська". Одна з цих мутацій викликає настороженість у всьому світі, а інша вже давно потрапила в Україну", - заявив очільник МОЗ.

Він підкреслив, що вакцинуватися необхідно, оскільки щеплення запобігають розвитку важких випадків коронавірусу.

"Якщо зараз у нас буде продовжуватися, нарощуватися масова вакцинація, люди будуть вакцинуватися, то ми можемо запобігти повторенню осінньо-зимового періоду, який ми пережили з коронавірусом. Тому всі мутації відстежують, проводиться секвенування в Україні", - заявив Ляшко.

Новини за темою: ВООЗ прогнозує поширення більш заразного штаму коронавірусу в Європі

Нагадаємо, раніше у мешканця Львівської області, який захворів на коронавірус, виявили "бразильський" варіант вірусу. Оскільки недугу діагностували по приїзду в іншу країну, невідомо, де саме чоловік підхопив інфекцію.