У МОЗ розповіли, як можна комбінувати COVID-вакцини для третього щеплення

Ігор Кузін
Ігор Кузін РБК-Україна

Для введення третьої додаткової вакцини буде діяти принцип сумісності мРНК-вакцин або векторної з мРНК

У разі введенні третьої дози вакцини від коронавірусу COVID-19 можна буде комбінувати препарати. Про це повідомив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін під час брифінгу, який транслювало Міністерство охорони здоров'я.

"Якщо ми говоримо про поєднання вакцин, то воно вже більш-менш врегульовано. Будуть використовуватися стандартні рекомендації, які діють в цей час. Дозволено поєднання мРНК-вакцин з мРНК-вакцинами, а також поєднання AstraZeneca з мРНК-вакциною. Тобто Moderna може бути заміщена на другу дозу вакцини Pfizer або навпаки. І також вакцина AstraZeneca може бути заміщена мРНК-вакциною для другого щеплення, коли перша була зроблена AstraZeneca", - зазначив він.

Головний держсанлікар також зауважив, що для введення третьої додаткової вакцини буде діяти така ж норма, тобто принцип сумісності мРНК-вакцин або векторної з мРНК.

"А що стосується інших конфігурацій, на сьогодні немає доказової бази про безпеку та ефективність інших поєднань", - сказав Кузін.

Новини за темою: В Україні майже сім мільйонів людей повністю вакциновані проти коронавірусу

Нагадаємо, раніше головний державний санітарний лікар Ігор Кузін заявляв, що МОЗ планує у наступному році почати повну ревакцинацію населення від коронавірусу COVID-19. Зокрема, людям доведеться робити щеплення від коронавірусу щороку, оскільки імунітет з часом слабішає.

Своєю чергою, Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики України затвердила рекомендації щодо ревакцинації від COVID-19 або введення бустерної дози з інтервалом шість місяців після другої.