У МОЗ розповіли, чи планують в Україні проводити COVID-вакцинацію дітей

Фото з відкритих джерел

Зараз дорожня карта щеплень переглядається і, можливо, найближчим часом буде розширено коло людей, які підлягають вакцинації

Наразі зробити щеплення від коронавірусу дозволено лише українцям, які досягли 18 років. Про це в ефірі "Сніданку з 1+1" розповів генеральний директор Центру громадського здоров'я Роман Родина.

Він зазначив, що зараз країни працюють над тим, як бути з дітьми і підлітками, яких не вакцинують. Адже деякі країни світу пускають до себе лише тих, хто отримав дві дози щеплення. Це стосується і малолітніх.

"Будуть двосторонні угоди. Всі ці подробиці там прописуються", - розповів Родина.

Він також додав, що наразі дорожня карта переглядається і, можливо, найближчим часом буде розширено коло людей, які підлягають вакцинації.

"Спочатку вакцинувалися люди, які мають критичний ризик захворіти. Зараз четвертий етап - це люди "60-52" і люди "18-59" з хронічними захворюваннями. На п'ятому етапі будуть вакцинуватися люди 18+. Поки що дорожною картою щеплення молодших не передбачається", - наголосив він.

Як відомо, Всесвітня організація охорони здоров'я вперше від початку пандемії COVID-19 заявила, що дітей і підлітків можна вакцинувати від коронавірусу.

Утім, словами Родини, в Україні поки це не передбачено, адже треба виконати прописані раніше п'ять етапів щеплень.

Новини за темою: МОЗ пропонує запровадити обов'язкову COVID-вакцинацію, але не для всіх

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україні розглянуть можливість щеплення різними вакцинами від COVID-19. Ймовірність того, що поєднання вакцин різних виробників буде дозволено, дуже висока. Головний держсанлікар підкреслив, що наразі наукові дослідження показують, що деякі комбінації першої та другої дози вакцин приводять до більшої імуногенності, ніж один тип.