У МОЗ пояснили, як отримати сертифікат у "Дії", якщо вакцинувалися за кордоном

Фото з відкритих джерел

Для цього потрібно буде звернутися до сімейного лікаря.

Українці, які вакцинувалися проти коронавірусу за кордоном, можуть згенерувати сертифікат у "Дії". Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в інтерв'ю "Українській правді".

За його словами, вакциновані за кордоном після приїзду в Україну повинні прийти до свого сімейного лікаря та показати йому документ про щеплення.

"Їхні дані вносять у медкарту, і після цього їм можуть видати сертифікат, який використовується в Україні", — пояснив Ляшко.

Він додав, що українці не зможуть цього зробити, якщо досі перебувають за кордоном — їм потрібно вернутися в Україну.

Згенерувати сертифікат про вакцинацію наразі можна на порталі та в додатку "Дія". Після щеплення однією дозою можна отримати жовтий сертифікат, а після повної вакцинації — зелений.

Сертифікатом можна користуватися для в'їзду в інші країни та повернення в Україну — вакциновані звільняються від тестування після повернення.

Новини за темою: Шахраї створили фейкову "Дію", щоб підробляти COVID-сертифікати, - Мінцифри

Нагадаємо, раніше на засіданні Кабінету міністрів України внесли зміни до постанови №1236, які передбачають посилення правил для пасажирських перевезень у регіонах, де встановили жовтий, помаранчевий або червоний рівень епіднебезпеки.