У МОЗ оцінили ймовірність введення локдауну в Україні восени

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко

МОЗ

За словами міністра Віктора Ляшка, ймовірність введення жорсткого карантину не виключається, але робиться все можливе, щоб його уникнути

Міністерство охорони здоров'я України не виключає ймовірність введення чергового локдауну восени. Однак наразі робить все можливе, щоб уникнути посилення карантину в країні. Про це очільник МОЗ Віктор Ляшко розповів в інтерв'ю "РБК-Україна".

"В Україні є можливість не допустити нового локдауну. І це не тільки дотримання протиепідемічних норм. Це і звернення до своїх старших родичів – батьків, дідусів, бабусь – щоби вони пішли і пріоритетно зробили щеплення проти коронавірусної хвороби", - зазначив міністр.

За його словами, якщо в Україні люди, старші за 60 років, будуть вакциновані хоча б на 80%, то потенційне зростання кількості випадків для системи охорони здоров'я буде некритичним.

"Тому, розглядаючи доцільність введення локдауну, ми насамперед говоримо про те, що ми хочемо захистити найбільш вразливі групи населення. Найбільш вразливі групи – це люди старшого і похилого віку", - підкреслив Ляшко.

Крім того він додав, що якщо вони будуть провакциновані, тоді за зростання кількості нових випадків, влада буде оцінювати дві складових: потенційний вплив на стан і життя людей, а також вплив на економіку.

Новини за темою: В Україні почав діяти карантин для стримування "Дельти": Що це означає

Нагадаємо, раніше Віктор Ляшко анонсував зміну підходу до роботи шкіл на час жорсткого карантину у новому навчальному році.

"У нас всі вчителі будуть вакциновані для того, щоб, якщо будуть жорсткіші карантинні обмеження, розглядати школу по-іншому, не закривати, бо онлайн-освіта не замінить офлайн-освіти", – зазначав міністр.