У МОЗ назвали умову скасування маскового режиму в Україні

Фото з відкритих джерел

За словами головного санлікаря, наразі скасування обов'язкового носіння масок неможливе

Наразі скасування обов'язкового носіння масок в Україні неможливе. Для відміни маскового режиму більша частина населення повинна бути провакцинована. Про це заявив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв'ю "Українській правді".

За його словами, ризик передачі інфекції має бути знижений до мінімума.

"Ні, ми поки такого (скасування масок, - ред.) не розглядаємо. Хочу повернутись до того рішення Центру контролю та профілактики хвороб – попри те, що вони справді спочатку давали таку рекомендацію, потім вони внесли корективи та обмеження щодо носіння масок. І зараз вони повертаються до базових вимог, бо справді маски є обов’язковими за недостатнього рівня охоплення щеплень.

Ми можемо розглядати (скасування масок, - ред.) лише тоді, коли більша частина населення є провакцинованою і коли є гарантія, що жодна людина, яка знімає маску в публічному місці або місці скупчення людей, не має ризику передати інфекцію", - сказав Кузін.

Новини за темою: Шмигаль заявив, що масковий режим в Україні протримається увесь 2021 рік

Нагадаємо, Кабінет міністрів ухвалив зміни до Національного плану вакцинопрофілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19. Вони вносяться з урахуванням фактичних темпів проведення вакцинальної кампанії, а також оновленої інформації щодо закупівель і графіку поставок вакцин.