У МОЗ назвали причини рекордної кількості захворювань на серцево-судинні хвороби

Віктор Ляшко РБК-Україна

Велика кількість хвороб серця виявляється у чоловіків працездатного віку

В Україні рівень захворюваності на серцево-судинні хвороби у 4 рази вищий, ніж у країнах ЄС, причини цього – у нездоровому способі життя та шкідливих звичках громадян. Про це заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко на форумі "Україна 30. Здорова Україна".

"Зараз у структурі захворюваності серцево-судинні захворювання перебувають на першому місці, і вони, як, наприклад, гіпертонічна хвороба, – це наслідок нездорового харчування, великої кількості солі, шкідливих звичок, низької активності. ...

На жаль, в Україні сьогодні рівень серцево-судинних захворювань у 4 рази вищий, ніж у країнах Європейського Союзу", – наголосив Ляшко.

За його словами, велика кількість хвороб серця виявляється у чоловіків працездатного віку, що призводить до втрати працездатності, впливу на внутрішній валовий продукт, до того, що родини втрачають годувальників.

Ляшко також навів дані, згідно з якими курять сигарети 34% українців віком від 18 до 80 років, тобто кожен другий чоловік і кожна шоста жінка.

Крім цього, 20% українців курять кальян, вважаючи, що шкода від нього менша, ніж від цигарок.

Водночас поширення набувають електронні прилади нагрівання тютюну (особливо серед молоді), які так само є небезпечними.

Також за словами міністра, українці більш ніж удвічі перевищують норму споживання солі – 13 г на добу замість 5 г на добу.

"Це відбувається не тільки через споживання консервованих, перероблених продуктів, куди додається сіль у великій кількості", – наголосив очільник МОЗ.

Зокрема, Ляшко підкреслив, що дві третини українців упродовж останнього місяця вживали алкоголь, з них кожна п'ята людина за один раз споживала понад 6 мінімальних доз.

Новини за темою: У ВООЗ надійшли дані про запалення серцевого м'яза після щеплень вакцинами Pfizer

Нагадаємо, раніше у МОЗ назвали відсоток людей, які помирають від серцево-судинних захворювань. Виявлено, що 67% смертей населення пов'язано з хворобами серця.