У МОЗ нагадали, що коронавірусна хвороба COVID-19 не лікується антибіотиками

Фото з відкритих джерел

Рішення про застосування антибіотиків може ухвалити виключно лікар

У Міністерстві охорони здоров'я нагадали, що COVID-19 має вірусне походження, тому лікувати його антибіотиками недоцільно, адже антибіотики не діють на віруси. Про це повідомляється на сайті відомства.

"Призначати антибіотики при коронавірусній хворобі COVID-19 може виключно лікар за наявності супутньої бактеріальної інфекції.

Вірусна інфекція не лікується антибіотиками. Прийом антибактеріальних препаратів без призначення фахівця може заподіяти шкоду вашому здоров’ю", - йдеться у повідомленні.

Наголошується, що не варто приймати антибіотики "профілактично" з тієї ж самої причини: вони не лікують коронавірус.

У відомстві підкреслили, що рішення про застосування антибіотиків може ухвалити виключно лікар, в залежності від тяжкості перебігу хвороби, ступеня ураженості внутрішніх органів і, головне, наявності показань для їхнього застосування.

Новини за темою: Кому зобов'язані призначати безкоштовний ПЛР-тест: У МОЗ дали відповідь

Проте, як зазначають у міністерстві, лікар не робить таких призначень на власний розсуд.

Наголошується, що лікування відбувається згідно зі стандартом надання медичної допомоги "Коронавірусна інфекція", який постійно актуалізується з урахуванням оновлених рекомендацій ВООЗ, СDC, ЕCDC.

Відповідним наказом МОЗ визначений протокол "Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)".

Згідно з протоколом лікування дорослих пацієнтів, можуть визначатися наступні ступені тяжкості хвороби:

  • легкий ступінь тяжкості (відсутність утруднень дихання);
  • підтверджений COVID-19: середній ступінь тяжкості;
  • підтверджений COVID-19: тяжкий перебіг захворювання;
  • підтверджений COVID-19: критичний перебіг захворювання.

Новини за темою: Вчителів без щеплення будуть відстороняти від роботи з листопада, - МОЗ

Підкреслюється, що лікування при легкому ступені, коли пацієнт лікується амбулаторно, передбачає повноцінне харчування, достатню кількість рідини, симптоматичне лікування із застосуванням жарознижуючих засобів (парацетамол, ібупрофен тощо) при лихоманці та болю. І жодних антибіотиків.

При середньому ступені тяжкості антибактеріальні засоби також протипоказані, вони можуть призначатися виключно за наявності лабораторно підтвердженої супутньої бактеріальної інфекції або при обґрунтованій підозрі на неї.

При тяжкому та критичному стані використання антибіотиків розглядається також за умови приєднання бактеріальної флори.

Новини за темою: МОЗ рекомендує відправити українських школярів на дострокові канікули

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україні за минулу добу, 12 жовтня, виявили 16 309 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Госпіталізували 4 901 особу, зафіксовано 471 летальний випадок, одужали 6 462 особи.