У МОЗ допускають повторну COVID-вакцинацію тих, хто пройшов перший курс, - Ляшко

Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко

РБК-Україна

У відомстві переконані, що ті українці, які проактивно налаштовані щодо вакцинації, 100% прийдуть робити другий курс

У Міністерстві охорони здоров'я допускають повторну вакцинацію тих, хто пройшов перший курс щеплень. Однак наразі немає чіткого розуміння, що буде далі. Про це розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в інтерв'ю "РБК-Україна".

"В пріоритеті, щоби хоча б один курс отримали більшість українців. Але ми усвідомлюємо, що якщо будуть реальні дані і рекомендації проводити другий комплекс щеплень, то ті українці, які проактивно налаштовані щодо вакцинації, 100% прийдуть і зроблять щеплення", - переконаний очільник МОЗ.

Також він додав, що якщо будуть дослідження про те, що справді потрібно робити третю бустерну дозу, в Україні теж її будуть робити.

"Адже зараз можливі декілька варіантів: повторний курс із двох щеплень чи третя бустерна доза. Будемо спостерігати. Тому не робимо попередніх заяв, оскільки немає ще чіткого розуміння, що буде далі", - сказав Ляшко.

Новини за темою: У МОЗ пояснили, коли і чим можуть вакцинуватися люди з онкологічними захворюваннями

Раніше повідомлялося, що у Всесвітній організації охорони здоров'я радять не змішувати і не підбирати вакцини проти коронавірусу COVID-19 від різних виробників, оскільки наразі мало даних про вплив змішування на здоров'я.