У МОН пояснили, чому українські школярі масово провалили ЗНО з математики

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет МОН

У Міносвіти не вважають, що цьогорічні тести були занадто складними для учнів

Міністр освіти Сергій Шкарлет пояснив, чому в цьому році кожен третій абітурієнт провалив ЗНО з математики. Про це чиновник повідомив відповідаючи на питання "Страна.UA" під час пресконференції 29 червня.

У Міносвіти не вважають, що цьогорічні тести були занадто складними для учнів. 

"Завдання, які викликали найбільш резонансний характер і враження на сесії з математики - це завдання рівня 6-7 класу. Потрібно сказати, що пандемія ніяким чином не впливає на знання з математики за 6-7 клас", - зазначив Шкарлет.

За його версією, в провальному тестуванні винен тренд на більш гуманітарну освіту, а також загальне падіння ролі точних наук для українців.

"З року в рік результати ЗНО різняться. В цьому році гірше математика, але при цьому набагато вище результати з української мови та літератури, а також англійської мови.

Можливо, це суспільний запит, можливо змінюється спрямованість, а можливо більш гуманітарна освіта у цього покоління" , - сказав чиновник.

Також міністр заявив, що прибирати математику зі списку обов'язкових предметів на ЗНО у МОН не планують. Навіть попри те, що 30% абітурієнтів провалили тестування. 

Новини за темою: У МОН оприлюднили кількість учнів, які склали ЗНО-2021 на 200 балів

Нагадаємо, раніше ми писали про освітній скандал в Україні. Більше третини абітурієнтів провалили зовнішнє незалежне оцінювання з математики. За даними Українського центру оцінювання якості освіти, поріг склав/не склав (а він цього року становив лише 10 балів, це четвірка за шкільною 12-бальною системою) не подолали 31,11% учасників ЗНО.