У Мінцифри розповіли, коли можна буде роздрукувати COVID-сертифікат

Фото з відкритих джерел

Йдеться лише про зелений COVID-сертифікат, який свідчить про отримання повного курсу щеплення

Згенерувати та роздрукувати COVID-сертифікат про повну вакцинацію на порталі "Дія" можна буде наприкінці вересня. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров

"Уже понад 700 тисяч українців згенерували свої внутрішні та міжнародні сертифікати в застосунку "Дія" та активно користуються ними. Наші сертифікати офіційно визнані в ЄС для подорожей за кордон. У кінці вересня ми додамо можливість отримати сертифікат на порталі "Дія". Зараз працюємо над розробкою послуги. Завдяки цьому ще більше українців зможуть подорожувати та користуватися COVID-сертифікатом".

Зазначимо, що йдеться лише про зелений COVID-сертифікат, який свідчить про отримання повного курсу щеплення. 

Як і раніше сертифікати будуть доступні у додатку "Дія". Проте для тих українців, хто не має ID-картки чи закордонного біометричного паспорта або які не мають "Дія"-підпису чи не користуються застосунком "Дія" буде доступна опція роздрукувати сертифікат на порталі "Дія". 

Для того, щоб згенерувати сертифікат необхідно буде зробити декілька кліків. 

Новини за темою: В Україні посилять відповідальність за підробку COVID-сертифікатів та довідок, - МОЗ

По-перше, авторизуватись на порталі "Дія". Далі необхідно обрати послугу "Згенерувати COVID-сертифікат". Після того заяву на отримання сертифікату необхідно буде підписати кваліфікованим електронним підписом. 

На порталі можна буде скористатись як "Дія"-підписом, який генерується в однойменному додатку, так і будь-яким іншим електронним підписом. 

Після підписання заяви "Дія" надсилає запит в Електронну систему охорони здоров’я і формується сертифікат у форматі PDF. 

Файл можна буде роздрукувати або просто зберегти на телефоні чи іншому пристрої для демонстрації QR-код з екрану.

У Мінцифри обіцяють, що згодом на порталі буде доступний і COVID-сертифікат про отримання негативного ПЛР-тесту. Крім цього, Міністерство працює над розробкою і сертифіката вакцинації однією дозою. Він буде також доступний як на порталі, так і в застосунку "Дія". 

Новини за темою: В МОЗ пояснили, чому в Україні продовжили термін дії COVID-сертифікатів

Раніше Кабінет міністрів продовжив дію "зелених" сертифікатів про повну вакцинацію проти коронавірусу зі 180 до 365 днів.