У Мінсоцполітики пропонують 5 етапів підвищення пенсій у 2022 році

Пенсійний фонд України

Так, із 1 січня підвищення пенсії отримають особи з інвалідністю з числа ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

У рамках підготовки проєкту держбюджету-2022 Мінсоцполітики пропонує передбачити у календарі 5 кроків підвищення пенсій. Про це повідомляє пресслужба міністерства.

Зокрема, Мінсоцполітики пропонує передбачити у календарі підвищення пенсій на наступний рік такі кроки:

  • підвищення з 1 січня пенсій особам з інвалідністю з числа ліквідаторів Чорнобильської катастрофи;
  • індексацію з 1 березня пенсій для майже 10 млн пенсіонерів та компенсаційних виплат для пенсіонерів, старших за 75 років;
  • перерахунок з 1 липня і з 1 грудня пенсійних виплат у зв’язку із підвищенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб;
  • перерахунок з 1 жовтня мінімальної пенсії за віком у зв’язку із прогнозованим підвищенням мінімальної заробітної плати.

"Ці пропозиції, а також схвалення Верховною Радою урядового законопроєкту № 4668 дадуть можливість уперше після 2014 року охопити в 2022 році програмою підвищення всі категорії пенсіонерів з акцентом на найбільш вразливих їх групах", - додали у відомстві.

"На 2022 рік Мінсоцполітики пропонує включити до ініційованої президентом програми щомісячних доплат літнім громадянам пенсіонерів віком від 70 до 75 років, що дозволить підвищити доходи додатково 1,5 мільйона пенсіонерів", - заявили у міністерстві.

Новини за темою: ПФУ затвердив показник зарплати для нарахування пенсій за квартал: Що змінилося

Раніше повідомлялося, що Пенсійний фонд України, згідно із затвердженим графіком, розпочав фінансування пенсій вересня