У липні-серпні в Україну прибудуть перші партії вакцини NovaVax, - Степанов

NovaVax Фото з відкритих джерел

Через заборону уряду з Індії не можуть доправити ще 1,5 млн доз вакцини AstraZeneca/CoviShield

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що Україна очікує на перші поставки вакцини від коронавірусу NovaVax вже в липні-серпні. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Сьогодні відбулась плідна зустріч із Сайрусом Пунавалою – власником Serum Institute, найбільшого виробника вакцин у світі, зокрема вакцин проти COVID-19 – NovaVax та AstraZeneca/CoviShield. Вже в липні-серпні ми очікуємо на перші поставки вакцини NovaVax, із законтрактованих нами 10 млн", - зазначив очільник МОЗ.

Новини за темою: Україна закрила в'їзд для тих, що прибувають із Індії: За яких умов пустять в країну

Окрім цього, Степанов розповів, що сторони обговорили можливість збільшення обсягів постачання NovaVax з 10 до 15 млн вже в цьому році, а також збільшення обсягів першої партії вакцин – з 2 до 4 млн доз.

Також міністр нагадав, що, відповідно до контракту з Serum Institute, Україна повинна була отримати 1,5 млн доз AstraZeneca/CoviShield ще до 31 березня, але цього не відбулося, оскільки уряд Індії заборонив експорт COVID-ліків. 

Новини за темою: У МОЗ назвали терміни, коли в Україні почнуть робити щеплення другою дозою вакцини

Нагадаємо, напередодні прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що українська влада поділиться з Індією киснем, аби таким чином допомогти з подоланням масштабного спалаху коронавірусу в країні.