У Львові виявили фрагмент оборонного муру XIV століття

Науково-дослідний центр "Рятівна археологічна служба"

Колись він був призначений для захисту від ворожих нападів

Під час реконструкції площі Коліївщини у Львові вчені виявили фрагмент середньовічного Високого муру. Про це на сторінці у Facebook повідомила пресслужба науково-дослідного центру "Рятівна археологічна служба". 

Як зазначається, він зберігся на висоту 1,2 метра.

"За словами керівника досліджень Миколи Шніцара, знахідка цілком прогнозована, адже мур на вулиці Братів Рогатинців, що межує з площею, є на давніх мапах. Його розкриття ж допомогло науковцям встановити точну локалізацію та з’ясувати стан збереження", – йдеться в повідомленні. 
 
При цьому додається, що Високий мур – це перша лінія оборони середньовічного Львова. Зокрема, його особливість полягає у наявності оборонних веж, які із середини XV ст. були закріплені за ремісничими цехами, що мали підтримувати їх у стані бойової готовності та обороняти в час ворожих нападів.
 
"Високий мур разом з іншими оборонними укріпленнями Львова почали розбирати наприкінці XVIII ст. З колишньої могутньої лінії оборони Львова до наших днів видимими частково збереглись вежа римарів на вул. Лесі Українки, та вежа токарів на вул. Арсенальній. Залишки ж самого муру можна побачити позаду Королівського арсеналу та на просп. Свободи", – пояснили науковці. 
 
Також стало відомо, що раніше вчені вже знаходили рештки Високого муру під час досліджень у Львові. Зокрема, першої лінії оборони Львова на вул. Руській, вул. Лесі Українки, вул. Підвальній та на пл. Міцкевича.
 
 

Раніше повідомлялося, що після розкопок на Дзеленьгорі археологи спростували існуючу дату заснування міста Черкаси. Вони стверджують, що місто молодше на 100 років.