У Луганській області виявили підприємство, яке фінансувало адміністрацію "ЛНР"

СБУ Фото з відкритих джерел

Зловмисники заплатили в "бюджет республіки" майже 260 тисяч доларів отриманих від незаконної торгівлі продуктами харчування

У Луганській області виявили підприємство, яке фінансувало так звану адміністрацію "ЛНР". Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Зазначається, що зловмисники заплатили в "бюджет республіки" майже 260 тисяч доларів отриманих від незаконної торгівлі продуктами харчування.

Слідчі встановили, що у 2015 році підприємство перереєстрували в "ЛНР" і власники почали працювати за правилами НЗФ.

Підкреслюється, що серед фігурантів виробництва є колишній "заступник Міністра промисловості і торгівлі ЛНР", директор і двоє топменеджерів підприємства.

Також було встановлено, що на початку збройного конфлікту на Донбасі завод припинив свою роботу, і щоб відновити виробництво, зловмисники завозили обладнання та харчові інгредієнти з підконтрольної Україні території.

"Для цього вони використовували механізм так званого "перерваного транзиту": необхідні товари поставлялися з підконтрольної України території на зразок покупцям в Прибалтиці, які в свою чергу перепродували їх "партнерам" в Закавказзі", - йдеться в повідомленні.

При цьому наголошується, що вантажі прямували транзитом через Росію кінцевим споживачам, проте насправді через неконтрольовану ділянку російсько-українського кордону товар завозили в "ЛНР", де готова продукція збувалася в ОРДЛО і Росію.

Підкреслюється, що завод діяв 2,5 роки і весь цей час поповнював "бюджет "ЛНР".

Наразі чотирьом організаторам схеми повідомили про підозру за ч. 4 ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України в порушення порядку встановленого Конституцією України, вчиненого організованою групою осіб та у великому розмірі) Кримінального кодексу України.

Вони оголошені в розшук.

Новини за темою: В Україні викрили діяльність ботоферми, якою керували з території РФ

Нагадаємо, раніше у Вінницькій області викрили схему розкрадання 17 гектарів особливо цінної землі. Збитки державі складають 11,6 млн грн.