У Києві тисячі людей пройшли ходою до 80-х роковин розстрілів у Бабиному Ярі

Скріншот з відео

У Києві тисячі людей пройшли сьогодні, 15 вересня, ходою пам'яті з нагоди 80-річчя трагедії у Бабиному Ярі. Про це йдеться у сюжеті телеканалу "Перший Незалежний".

Як зазначається, люди з’їхались із різних кутків України, аби вшанувати пам'ять загиблих у Бабиному Ярі за час окупації Києва 1941-1943 рр. Зокрема, участь у заході взяли представники партії "Опозиційна платформа – "За життя"".

Після пам’ятної ходи був проведений мітинг з метою не допустити в країні розвитку фашизму та повторення трагічних подій.

"Це чорна сторінка нашої історії, на жаль, написана кров'ю безвинно убитих людей, і вбивали їх нацисти, і вбивав їх фашизм. І про це ми повинні пам'ятати і цьому ми зобов'язані протистояти. Я сьогодні прийшов віддати данину пам'яті", - наголосив народний депутат України від "Опозиційної платформи - За життя" Ілля Кива.

Як відомо, 80 років тому в окупованому Києві нацисти почали масові розстріли євреїв, ромів та військовополонених.

Загалом за час німецької окупації в Бабиному Ярі, за різними даними, загинули від 100 до 150 тис. людей.

Скріншот з відео

"Те, що сталося, не має аналогів у світі. Просто кожен раз повертаюся сюди. Ви подивіться на портрети цих дітей, почитайте книги, як вони розстрілювали дітей, закопували живцем. Ми не просто так проводимо велику антифашистську діяльність. Тут немає ніякої політики. Фашизм - він поза політикою. Це звірине обличчя, воно має перебувати взагалі за межами людського розуміння, і ми повинні його просто знищувати, як знищують пухлини, як знищують нарости якісь. Цю гадину треба знищувати, інакше буде ось таке", - зазначив народний депутат, співголова фракції "Опозиційна платформа - За життя" Вадим Рабінович.

Скріншот з відео

Вшанувати пам'ять розстріляних долучились і в посольстві Ізраїлю в Україні. Там наголосили, що в країні не забувають про трагедію і досі шукають винних у вбивствах.

Наприкінці урочистостей пролунала молитва та випустили у небо символ миру - білих голубів.

Фото з відкритих джерел

Нагадаємо, раніше співголова фракції "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Вадим Рабінович після зустрічі з главою МЗС Угорщини Сіярто заявив, що сьогодні Україна знаходиться в стадії розвиненого фашизму, і це ОПЗЖ доводить до європейців.