У Києві пройшов марш проти фашизму

Фото з відкритих джерел

У Києві пройшов марш проти фашизму "Вони не пройдуть", організований Всеукраїнським громадянським антифашистським рухом "Патріоти – За життя" з нагоди 9 травня.

У марші взяли участь понад 1 тисяча осіб. За словами учасників акції, представників "Патріотів - За життя" було близько 800 з усіх осередків. Також там були люди, які, за їхніми словами, просто симпатизують руху і приєдналися до маршу.

Активісти пройшлися центром столиці, показавши свою готовність боротися з фашизмом і будь-яким його проявом.

Учасники маршу пройшли від Європейської площі до монумента "Батьківщина-Мати". Вони поклали квіти біля пам'ятника Радянському генералу Миколі Ватутіну, біля монумента на Алеї Слави, а також скандували "Фашизм не пройде".

Нагадаємо, ввечері 28 квітня близько 250 націонал-радикалів пройшли "Маршем чорних вишиванок" з приводу 78-річчя дивізії СС "Галичина" на Майдані Незалежності в Києві.

Своєю чергою посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен засудила марш на честь дивізії СС "Галичина".

"Підрозділи Ваффен CC брали участь у тяжких військових злочинах і Голокості під час Другої світової війни. Ніякі волонтерські організації, які сьогодні борються і працюють по Україні, не повинні асоціюватися з ними", - написала вона у Twitter.

Також марш засудило і Міністерство закордонних справ Ізраїлю. 

Своєю чергою поліція Києва порушила кримінальне провадження за фактом використання нацистської символіки під час маршу на честь дивізії СС "Галичина". Учасникам загрожує до п'яти років в'язниці.

Як відомо, 14-та гренадерська дивізія Ваффен СС "Галичина" була сформована у Львові навесні-влітку 1943 року з добровольців. Традиційна присяга СС передбачала клятву вірності, в тому числі й особисто фюреру Рейху Адольфу Гітлеру.