У Києві погіршується ситуація із захворюваністю на COVID-19. Чи буде локдаун

Фото з відкритих джерел

Столиця лишається лідером у вакцинальній кампанії в Україні

Наразі у Києві встановлено жовтий рівень епіднебезпеки, проте ситуація із захворюваністю на COVID-19 погіршується. Столиця продовжує підготовку до введення спецперепусток на транспорт. Про це повідомляє пресслужба Офіційного порталу Києва.

Зазначається, що кожного дня у місті реєструється до тисячі нових випадків зараження.

"Зростає швидкість заповнення медзакладів, на жаль, 98% важких хворих у лікарнях не були вакциновані. Щеплення – на сьогодні один із головних факторів для того, щоб не дійти критичного, червоного рівня епіднебезпеки. Без активної підтримки бізнесу в питаннях масової вакцинації, інформування киян щодо її важливості місто не впорається", - зауважив перший заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Олексій Кулеба.

Він наголосив, що столиця лишається лідером у вакцинальній кампанії в Україні.

Новини за темою: У помаранчевій карантинній зоні в Україні перебуває 12 областей, - МОЗ

Від початку вакцинальної кампанії вже виконано понад 1 млн 800 тис. щеплень, зелений сертифікат про повний курс вакцинації отримали понад 920 тис. киян.

Кулеба, зі свого боку, звернувся до керівників столичних бізнесів, аби ті стимулювали свої колективи до вакцинування, аби запобігти посиленню карантину.

Попри те, що КМДА не розглядає питання локдауну, втім Київ наразі готовий до погіршення епідситуації й продовжує приймати заявки на спецперепустки до транспорту від підприємств та ФОПів.

"Заявку на отримання спецперепусток може подати будь-яке підприємство. Для позитивного рішення потрібно обґрунтувати критичну необхідність роботи підприємства в період жорсткого карантину. Першочергово, право на проїзд отримають працівники критичної інфраструктури, які забезпечують життєдіяльність міста", – зауважив Кулеба.

Новини за темою: Харків переходить у помаранчеву карантинну зону з 10 жовтня: Які обмеження

Нагадаємо, раніше ми писали, що Київ може перейти в помаранчеву зону карантину, однак це відбудеться не найближчим часом. На думку експертів, вберегти від локдауну в столиці може тільки вакцинація городян.