У КМУ розповіли, що робитимуть із росіянам в Криму після деокупації півострова

Віцепрем'єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій

Наразі в Криму перебувають близько 500 тис. громадян РФ

У Кабміні поділилася планами, що робитимуть із громадянами РФ в Криму після деокупації півострова, адже вони перебувають там незаконно. Про це розповів віцепрем'єр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков в ефірі Україна 24, повідомляє "РБК-Україна". 

За його словами, через витіснення Росією місцевого населення на тимчасово окупованих територіях АР Криму та м. Севастополя перебуває близько 500 тисяч росіян. Інформація окупаційної влади свідчить, що ця кількість може становити від 700 тисяч до мільйона.

"Сьогодні, при населенні Криму у 2,5 млн до початку окупації, мінімально там 500 тисяч вже людей, які приїхали не місцевими жителями", - заявив Резніков.

Новини за темою: У Криму заявили, що масштабні зливи "вирішили" проблеми з водою на півострові

Він також уточнив, яким Кабмін бачить майбутнє громадян РФ на півострові після його деокупації. Наразі в уряді обговорюють варіант депортації. 

"У нас є різні позиції, аж до депортації, звучать такі заклики. Але я прихильник юридичної процедури під назвою - видворення. Якщо ті громадяни потрапили в Криму не через "Чонгар", "Каланчак" або "Чаплинку", тобто перебувають незаконно на території України, то наслідком буде - видворення", - пояснив міністр.

Новини за темою: Жителям ОРДЛО роздали 630 тис. паспортів РФ, - Данілов

Нагадаємо, раніше в МЗС України заявили, що на території анексованого Кримського півострова Росія розмістила потенційні носії ядерної зброї й продовжує розвивати військову інфраструктуру.