У Кабміні запропонували карати штрафами за проникнення на військові об'єкти

Засідання Кабінету міністрів України Фото з відкритих джерел

Кабмін ухвалив відповідний законопроєкт

Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді встановити адміністративну відповідальність за самовільне проникнення на військові об'єкти, передає "Інтерфакс-Україна".

Зокрема, пропонується за самовільне проникнення на військові об'єкти встановити адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 500 до 1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8500 до 17 тисяч гривень, – ред.) із конфіскацією спорядження, за допомогою якого здійснено правопорушення або без такого.

Повторне відповідне порушення протягом року буде каратися штрафом від 1 тис. до 2 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 тис. до 34 тис. грн, – ред.) із конфіскацією спорядження.

Це правопорушення, скоєне в умовах особливого періоду, буде каратися від 1 тис. до 3 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 тис. до 51 тис. грн, – ред.) із конфіскацією спорядження.

Згідно із законопроєктом, військовий об'єкт – це частина території із заміщенням на ній будівель, споруд, майданчиків для відкритого зберігання військової або іншої техніки, боєприпасів і майна; військові транспортні засоби, озброєння і військова техніка, будівлі, які стоять окремо, приміщення в цих будинках, які огороджені огорожею з розміщенням вивісок про їх належність до об'єктів Міноборони, Збройних сил України, Держспецзв'язку, правоохоронних і розвідувальних органів, держорганів спецпризначення, інших військових формувань, які охороняються військовослужбовцями, військовими, співробітниками воєнізованої або сторожової охорони.

Новини за темою: В Україні обмежили використання пластикових пакетів: Як штрафуватимуть за порушення та чим замінять пластик

Раніше повідомлялося, що комітет із питань правової політики рекомендував Верховній Раді прийняти за основу законопроєкт № 4330 щодо розширення повноважень приватних виконавців.