У Чернівецькій області знайшли зуб мамонта віком близько 300 тисяч років

Знайдений зуб є найдавнішою знахідкою останків мамонта, які коли-небудь знаходили на території області

Українські археологи знайшли на березі Дністра в Чернівецькій області зуб мамонта віком близько 300 тисяч років. Про це повідомив професор кафедри фізичної географії, геоморфології та палеогеографії Чернівецького університету Богдан Рідуш, передає "Укрінформ".

"У нас є останки різних мамонтів. З того, що вже опубліковано, у нас є знахідка так званого Хазарського мамонта (лат. Mammuthus trogontherii chosaricus), його зуб. Це один з предків звичайного Шерстистого мамонта, який жив близько 300 тисяч років тому. Його знайшли поблизу палеолітичної стоянки на Дністрі Молодова V", - сказав Рідуш.

До цього вчені вважали, що найдавніші шари цієї стоянки були 50-60 тисяч років. 

Дослідник розповів, що зуб був знайдений ще минулої зими, завдяки тому, що в цю пору року падає рівень води в Дністрі.

Також були виявлені кілька зубів коней, яким також близько 300 тисяч років. Вони відрізняються за розмірами і по морфології від нинішніх коней.

Рідуш зазначив, що знайдений зуб є найдавнішою знахідкою останків мамонта, які коли-небудь знаходили на території області. Після проведення досліджень, 300-тисячолітню знахідку зможуть передати в природознавчий музей ЧНУ.

Новини за темою: Історичне відкриття: Єгипетські археологи встановили нову царицю

Нагадаємо, раніше українські археологи показали нашийну прикрасу, вагою 544 г, яка стала найбільшою золотою знахідкою Закарпаття.