В Україні планують підвищити пенсії для осіб у віці від 70 до 75 років: Названо терміни

Фото з відкритих джерел

Цього року доплати почнуть отримувати пенсіонери віком від 75 до 80 років

Міністерство соціальної політики пропонує в наступному році включити пенсіонерів віком від 70 до 75 років до ініційованої президентом програми адресних допомог для літніх людей. Про це повідомляє пресслужба відомства

Згідно з повідомленням, якщо ініціатива буде підтримана, то такий крок дозволить підвищити доходи додатково 1,5 млн пенсіонерам.

Слід зауважити, що протягом 2020 та 2021 років адресну доплату до пенсій у розмірі 500 грн щомісяця отримують пенсіонери старші за 80 років, а розмір їхніх пенсій не може бути меншими за 2 600 грн. Ці заходи підвищили доходи 1,4 млн пенсіонерів.

Цьогоріч до програми долучилися пенсіонери віком від 75 до 80 років. З 1 жовтня вони отримуватимуть щомісяця компенсацію розміром 400 грн, а пенсійна виплата для них становитиме не менше 2500 гривень.

Новини за темою: У Мінсоцполітики розповіли, кому підвищать пенсії у 2022 році

Окрім цього, в межах підготовки проєкту держбюджету-2022 Мінсоцполітики опрацьовує й інші пропозиції до календаря підвищення пенсій на наступний рік. Так передбачається:

  • підвищення з 1 січня пенсій людям з інвалідністю з-поміж ліквідаторів Чорнобильської катастрофи;
  • індексацію з 1 березня страхових пенсій для близько 10 млн пенсіонерів та компенсаційних виплат для пенсіонерів віком старше 80 років та для пенсіонерів віком від 75 років до 80 років;
  • перерахунок з 1 липня і з 1 грудня пенсійних виплат у зв’язку із підвищенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб;
  • перерахунок з 1 жовтня мінімальної пенсії за віком у зв’язку із прогнозованим підвищенням мінімальної заробітної плати.

Також опрацьовуються пропозиції щодо диференціації соціальних гарантій пенсіонерам з урахуванням тривалості страхового стажу.

Новини за темою: В Україні виплату надбавок до пенсій поліцейських та військових перенесли на серпень

Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів вніс зміни до постанови щодо доплати особам, які отримують менше ніж 2200 гривень пенсії. Надбавки отримають понад 30 тисяч осіб з інвалідністю I групи.