Токсичний газ від виверження вулкана на острові Ла-Пальма досяг України

Виверження вулкану Кумбре-Вʼєха на острові Ла-Пальма Фото з відкритих джерел

За інформацією синоптиків, загроз наразі немає. Перевищення концентрацій SO2 спостерігається не у приземному шарі атмосфери, а на значних висотах - 10-15 км

На канарському острові Ла-Пальма вже понад місяць триває виверження вулкану Кумбре-В'єха. Токсичне повітря від нього вже досягло України. Про це повідомляє Укргідрометцентр.

"Останніми днями, вчені, за допомогою супутникового моніторингу, виявили переміщення територією Європи повітряних мас з підвищеним рівнем концентрації діоксиду сірки SO2 (який виділяється при вулканічних виверженнях). На даний час, ці повітряні маси вже досягли території України. Але, як зазначають вчені, хвилюватися все ж не варто! Адже перевищення концентрацій SO2 спостерігається не у приземному шарі атмосфери, а на значних висотах - 10-15 км", - розповіли синоптики.

Також додається, що на повітря, яким ми дихаємо, це не впливає значним чином.

"У випадку випадіння опадів - утворюється слабокислий дощ, який знову ж таки, за словами вчених, не становить суттєвої небезпеки для навколишнього середовища. До того ж синоптична ситуація в Україні зараз є динамічною - повітряні маси доволі швидко переміщуватимуться територією нашої країни найближчими днями", - наголосила у відомстві.

За прогнозами фахівців, протягом наступної доби маса повітря, що містить перевищені концентрації, практично повністю покине територію України.

Укргідрометцентр

Новини за темою: На острові Ла-Пальма зафіксували найпотужніший землетрус з початку виверження вулкану

Як повідомлялося, вулкан Кумбре-В'єха почав своє виверження 19 вересня і зруйнував понад 900 будівель.

З будинків на острові було евакуйовано 6 тисяч осіб з приблизно 83 000 жителів. Зокрема було зафіксовано 327 землетрусів з максимальною магнітудою 4,2.

Іспанія виділила 206 млн євро на допомогу постраждалим від виверження вулкана острову Ла-Пальма. Крім цього, уряд оголосив острів зоною лиха.

Пізніше з небезпечної зони евакуювали ще 300 людей. Лава знищила понад 600 га землі, а кількість зруйнованих будівель зросла до 1,5 тисячі. Зокрема зруйновано цементний завод, що призвело до виділення токсичної пари у повітря. Потік лави накрив також плантацію бананів і авокадо, від яких залежить економіка острова.

Своєю чергою, вулканолог Вищої ради наукових досліджень Іспанії (CSIC) Вісенте Солер розповів, що Кумбре-Вʼєха почав вивергати породи віком понад 2 млн років.