Телеканал "Дом" показав карту Росії з окупованим Кримом: Реакція каналу

Фото з відкритих джерел

Представники каналу заявляють, що не знають, як таке могло трапитися

Український державний телеканал "Дом", який фінансується з українського бюджету і вже понад рік мовить для жителів тимчасово окупованого півострова Крим і окремих територій Донбасу, в одному з відео показав карту Російської Федерації з анексованою територією. Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко у своєму Telegram.

Мова про випуск передачі "Російський щоденник". На сайті українського телеканалу UATV програму описано як щоденний відеоблог про Росію з Марією Стройовою. У заставці передачі продемонстрували карту Росії з анексованим Кримом.

Телеграм-канал О. Гончаренко

Своєю чергою представники телеканалу прибрали відповідне відео з YouTube і сайту UATV та заявили, що не розуміють, як таке зображення потрапило у ролик.

"Проєкт "Русский дневник" має графічну заставку з картою РФ, але без зображення окупованого півострова.

Разом із тим в одному з випусків раптово з'являється зображення півострова, і потім так само раптово зникає.

Всі попередні планові випуски проєкту "Русский дневник" мають затверджену каналом графічну заставку – карта Росії без Криму. Джерела походження і потрапляння фейкової заставки наразі з'ясовуються Службою внутрішньої безпеки.

Триває службова перевірка через те, що подібної графічної заставки немає в розпорядженні каналу, і як вона потрапила в один із випусків – невідомо.

Крим – це Україна, і канал "Дом" робить усе можливе задля повернення його додому, стаючи при цьому об'єктом диверсій та провокацій", – йдеться у повідомленні телеканалу в Facebook.

Крім того, додається, що всі долучені до цього проєкту особи наразі відсторонені від виконання своїх обов'язків, а попередньо винний встановлений.

Новини за темою: У ВР хочуть карати штрафами за зображення України без окупованих територій

Раніше повідомлялося, що у двох підручниках з історії України опублікували карту країни, на якій відсутній тимчасово окупований Крим. Мова йде про підручники для 9 та 10 класів.