Тарас Возняк став лауреатом Премії імені Василя Стуса 2021 року

Тарас Возняк – генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького. Фото: Миколи Тиса/ZIK

Члени журі оголосили ім’я лауреата під час урочистої церемонії, яка відбулася 15 вересня у Національному музеї Тараса Шевченка

Лауреатом цьогорічної премії імені Василя Стуса став Тарас Возняк, генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв імені Возницького. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

"Цьогорічною Премією імені Василя Стуса було відзначено культуролога, політолога, засновника Незалежного культурологічного журналу “Ї”, генерального директора Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Возницького Тараса Возняка", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, він отримав грошову винагороду та статуетку, розроблену дизайнером Дмитром Покрасьоном та скульптором Станіславом Кадочниковим.

Відомо, що премія була заснована 1989 року Українською асоціацією незалежної творчої інтелігенції на чолі з Євгеном Сверстюком. Її вручають літераторам, митцям, режисерам, музикантам та культурним менеджерам за великий внесок у культуру та стійкість громадянської позиції.

Минулого року лауреатом премії став Ахтем Сеітаблаєв.

Новини за темою: Ожиріння політиків та корупція: У Гарварді вручили Шнобелівську премію

Як повідомлялося раніше, президент Володимир Зеленський підписав указ про присудження Державної премії імені Олександра Довженка. Цього року лауреатом премії стала кінорежисер і сценарист Наталія Ворожбит.